Ahşap Duvar Paneli

Ahşap Duvar Paneli

Duvar panel çeşitleri arasında yer alan Ahşap duvar paneli, en çok tercih edilen panel çeşitleri arasında. Gerek evinizde salon, mutfak, yatak odası için gerekse ofislerde kullanıldığını söyleyebiliriz. Dekorasyon için kullanımının son derece yaygın olduğu biliniyor.

Ahşap duvar paneli için merak ettikleriniz aşağıda verilmiştir.

IMG-20171113-WA0035

Ahşap Duvar Paneli Nasıl Yapılır?

Eğer bir alanın Ahşap duvar paneli ile kaplanmasını istiyorsanız, taş duvar paneli nasıl yapılır sorusunu sorabilirsiniz. Bu sorunun cevaplanmasının ardından, taş duvar paneline dair detaylı bilgi edinmiş olacaksınız. Yapım için alanında uzman olan ustaların çalışmasının en doğru seçenek olduğunu bilmelisiniz.

 • Ahşap duvarın yapılacağı alan hazırlanır.
 • Duvarın sıvalarından arınmasını sağlamak adına, duvar belli bir ölçüde yıkılır.
 • Döşeme işleminin yapılması için hazır hale getirilir.
 • Döşeme işlemi ustalar tarafından titiz bir şekilde yapılır.
 • Ahşap tek tek dizilmesi sağlanır.
 • Duvar örülürken olduğu gibi, sıva ile bu Ahşap birbirine bağlanır.
 • Bu işlem tamamlandığında, kullanım için son rötuşlar atılarak duvar tamamlanır.

Yukarıda verilen aşamalar tamamlandığında, Ahşap duvar panelinin biteceğini söyleyebiliriz. Hizmetin nasıl bir hizmet olduğunu anladığınızda, bu işlem için mutlaka ustaların çalışması gerektiğini anlayacaksınız. Nitelikli bir duvar paneli için mutlaka bu alanda deneyimli olan kişilerden yardım almalısınız.

Ahşap Duvar Panelinde Modeller

Ahşap duvar panellerinin de kendi içinde çok sayıda modeli olduğunu söyleyebiliriz. Ahşap görünümlü olan duvar panellerine dair Ahşap duvar paneli modelleri şeklinde bir arama yaptığınızda, son derece farklı modellerin olduğu sonucuna ulaşmanız mümkün olacaktır. Modeller arasından seçiminizi yapmanız halinde, direkt olarak döşemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Üç boyutlu Ahşap duvar paneli
 • İki boyutlu Ahşap duvar paneli
 • Simli Ahşap duvar panelleri
 • Mat Ahşap duvar panelleri
 • Farklı figürlerin olduğu desenli duvar panelleri
 • Sade duvar panelleri
 • Tek renk duvar panelleri gibi pek çok model olacak.

Modeller arasında sizin eviniz ya da ofisiniz için uygun olan bir seçenek varsa direkt olarak o modelin seçilmesi ile duvarlarınızın döşemesinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap Duvar Panellerinin Avantajları

En büyük avantajınızın doğal bir görünüm elde ediliyor olması diyebiliriz. Duvar panelinin kaplamasının yapılmasının ardından, evinizde ya da ofisinizde akustik bir hava oluşuyor. Eğer doğal bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız bu duvar panellerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında elde edeceğiniz duvar panelleri avantajları temizliğinin kolay olması, dekorasyona anında etki ederek dikkat çeken bir alan olmasıdır. Beraberinde farklı özelliklerinin olması ile de elde edebileceği avantajlar olabilir. Örneğin yalıtımlı olan duvar panelleri ile Ahşap duvarların aynı zamanda yalıtım fonksiyonunu görmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellikler dahilinde, sizin için uygun olan duvar paneli olması halinde, direkt olarak o panelin istediğiniz alana kaplanmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir duvarda ya da bir odanın tamamında panel uygulamasının yapılması mümkün olacak.

Ahşap Duvar Paneli Fiyatları Ne Kadar?

Ahşap duvar paneli yaptıracak olan bir kişi Ahşap duvar paneli fiyatları hakkında bilgi almak isteyecek. Bu bilgilerin verilmesi ile detaylıca paneller hakkında fikirleriniz olacak. Direkt olarak kararınızı verip, kaplama işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Fiyatların firmalar tarafından değişmesi, yapılacak alana göre değişmesi, panel kalitesine, panel modeline göre değişmesi söz konusudur. Bunun için en uygun fiyatta olan panelin döşemesinin yapılması adına verilen kriterler üzerinden karşılaştırmanızı yaparak hareket edebilirsiniz.

Uygun fiyatlı panellere yüksek kalite ve işçilik ile ulaşmanız durumunda kaplamayı talep edebilirsiniz. duvar paneli için seçiminizi yapmanız durumunda, en kısa sürede panel kaplama hizmeti alacaksınız.